Doya Doya Ispanya

Ispanya Tren

Madrid Salamanca Toledo

Ispanya Sarap Turlari

Recep Tayyip Erdoğan’ı Madrid’de Mesut Özil karşıladı

28 Kasım, 2012 | 13:45 |

Real Madrid’de forma giyen Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil 4. Türkiye-İspanya Hükümetlerarası Zirve için dün Madrid’e gelen Başbakan Erdoğan’ı karşıladı.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Erdoğan’ ı, konaklayacağı Madrid Ritz Otel’e gelişinde kendisini bekleyen Real Madridli futbolcu Mesut Özil ile ayak üstü sohbet etti.

Erdoğan Mesut Özil’in, Real Madrid ilk 11′inin değişmez oyuncusu olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başbakan Erdoğan, İspanya’nın yeni Başbakanı Rajoy ile ilk kez bir Yüksek Düzeyli İşbirliği toplantısında bir araya gelecek. Zirvede, ekonomi başta olmak üzere iki ülke arasındaki ikili ilişkiler masaya yatırılacak. Krizdeki İspanyol şirketlerine Türkiye’deki yatırım fırsatları için sunulacak cazip imkanlar masaya yatırılacak. Görüşmede Suriye başta olmak üzere bölgesel konularda da fikir alışverişinde bulunulacak.

Bu arada Başbakan Erdoğan’ın İspanya’da top koşturan gurbetçi futbolcular Arda Turan ve Emre Belözoğlu’nu da kabul etmesi bekleniyor.

5

 Arkadaşlarınla Paylaş

Burada tatil anılarınızdan bahsedebilirsiniz.

Note: Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacak.
Başbakan Erdoğan, Erdoğan, İspanya, Joachim Löw Mesut Ozil Jest, Mesut Özil Erdoğan, Real Madrid, Recep Tayyip Erdoğan, Rıdvan Dilmen,
YORUMLAR
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
5