Doya Doya Ispanya

Ispanya Tren

Madrid Salamanca Toledo

Ispanya Sarap Turlari

Real Madrid Adası

20 Nisan, 2012 | 18:28 |

Real Madrid kulübü, Birleşik Arap Emirlikleri’ nde “Real Madrid Resort

Island” adı altında, turistik amaçlı bir temalı park açacak.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Ras Al Khaimah bölgesinde açılacak “Real Madrid Resort Island”ın tanıtımı Santiago Bernabeu Stadı’nda yapıldı.

Real Madrid kulübü başkanı Florentino Perez yaptığı açıklamada, “Hedef, Real Madrid’ten keyif alan milyonlarca vatandaşa dünyada tek olan bir tesis inşa etmek. Real Madrid ve futbola odaklanmış temalı parkı ile turistik bir tesis olacak. Burayı ziyaret eden, futbol tarihinin en iyi kulübünün bir parçası olacak. Bu, kulübün sonsuz olması için atılmış yeni bir adımdır” dedi.

Real Madrid Resort Island açılışı 2015 Nisan

2015 Nisan ayında açılması öngörülen tesisin içinde 5 yıldızlı bir otel, 60 bungalov, Real Madrid müzesi, havuz ve cimnastik salonları, futbol sahası olacak “Real Madrid Resort Island” için yaklaşık 1 milyar dolarlık bir yatırım yapılacak.

Real Madrid Resort Islan’ ın tanıtımına futbolculardan İker Casillas, Sergio Ramos, Karim Benzema ve teknik direktör Jose Mourinho katıldı.

İspanyol basınındaki bazı yorumlarda, geçtiğimiz yıl Abu Dabi’de spor okulu da açan Real Madrid’in Birleşik Arap Emirlikleri ile olan bu yakınlaşması, Barcelona’nın Katar ile sponsorluk anlaşmalarına bir karşılık olduğu savunuldu. “Real Madrid Resort Island”ı yılda 1 milyon kişinin ziyaret etmesi beklenirken, İspanyol gazeteleri söz konusu projenin Real Madrid’e yıllık 25 milyon euro kazandıracağını iddia etti.

 Arkadaşlarınla Paylaş

Burada tatil anılarınızdan bahsedebilirsiniz.

Note: Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacak.
Florentino Perez, İker Casillas, Jose Mourinho, Karim Benzema, Real Madrid, Real Madrid Adası, Real Madrid Emirates, Real Madrid kulübü, Real Madrid kulübü başkanı, Real Madrid Resort Adası, Real Madrid Resort Island, Real Madrid Sponsoru, Santiago Bernabeu Stadı, Sergio Ramos,
YORUMLAR
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!