Doya Doya Ispanya

Ispanya Tren

Madrid Salamanca Toledo

Ispanya Sarap Turlari

Kahramanlarımız evine döndü

17 Temmuz, 2010 | 13:57 |

2010 Dünya Kupası’nı finalde Hollanda’yı 1-0 yenerek kazanan Kahraman İspanya Milli Takımı’nın oyuncuları evine döndü.

Johannesburg’daki kutlamaların uzun sürmesinden, yaklaşık 3 saatlik rötar ile hareket eden Takımımızı taşıyan uçak, yerel saat ile 14.50′de Madrid’deki Barajas havaalanına indi.

Madrid’de havalimanında dünya şampiyonu olan takımlarını karşılamak için büyük bir kalabalık toplandı.

Uçaktan ilk inen elinde şampiyonluk kupasıyla takım kaptanımız İker Casillas oldu. İker Casillas ve teknik direktörümüz Vincent del Bosque, uçağın merdivenlerinde, kupayla kendilerini bekleyen kalabalığı selamladı.

Milli takım oyuncuları uçaktan indikten sonra, havaalanı çalışanları, üzerinde ”Dünyanın en mutlu ülkesine hoş geldiniz. Teşekkürler” yazılı bir pankart açarak futbolcuları kutladı.

Tarihinde ilk defa Dünya Kupası’nı kazanan Kahraman İspanya Milli Takımı, program gereği ilk Kral Juan Carlos daha sonra da Başbakanımız Jose Luis Rodriguez Zapatero tarafından kabul edilecek.

 Arkadaşlarınla Paylaş

Burada tatil anılarınızdan bahsedebilirsiniz.

Note: Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacak.
İker Casillas, İspanya Dünya Kupası, İspanya Dünya Kupası Kazandı, İspanya İker Kasilyas, İspanya Milli Takımı, İspanya Milli Takımı Evine Döndü, İspanya Milli Takımı Uçak, İspanya Milli Takımı video, İspanya turizm, Jose Luis Rodriguez Zapatero, Kral Juan Carlos, Vincent del Bosque,
YORUMLAR
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!