Doya Doya Ispanya

Ispanya Tren

Madrid Salamanca Toledo

Ispanya Sarap Turlari

İspanyol sanatçı Pablo picasso’ nun eserleri Londra’ da sergileniyor

12 Mart, 2012 | 15:24 |

İspanyol sanatçı Pablo picasso’ nun eserleri Londra’ da sergileniyor.

Dünyaca ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso’nun eserleri, İngiltere’nin başkenti Londra’daki Tate Britain müzesinde özel bir sergiyle sanatseverlerle buluşuyor.

Sanatçının, önceki yıl Christie’s müzayede evinde 66,5 milyon sterlin gibi rekor bir fiyata satılan “Çıplak, Yeşil Yapraklar ve Büst” isimli 1932 tarihli tablosu da sergilenen eserler arasında yer alıyor.

Eserler arasında, Picasso’nun 19 yaşındayken resmettiği “Güvercinli Çocuk” tablosu da bulunuyor. 1970’li yıllardan beri İngiltere’nin çeşitli müzelerinde sergilenen 1901 tarihli eserin 15 Temmuz’da sona erecek serginin ardından açık artırmada satılması bekleniyor. Picasso’nun “mavi dönemini” simgeleyen eserin değerinin yaklaşık 50 milyon sterlin olduğu ve İngiltere içinden alıcı bulunamaması olasılığının endişe yarattığı bilgisi basına yansıyor.

Sergide, Picasso’nun İngiliz sanatçılara ve resmine etkisi de anlatılıyor. Modern sanatın öncülerinden olan Picasso’nun, Duncan Grant, Henry Moore, Francis Bacon, David Hockney gibi İngiliz sanatçılara etkisi, bu sanatçıların da bazı eserlerinin yer aldığı sergide gözler önüne seriliyor.

İlginin yoğun olduğu “Picasso ve Modern İngiliz Sanatı” adlı sergi, 15 Temmuz’a kadar açık kalacak.

 Arkadaşlarınla Paylaş

Burada tatil anılarınızdan bahsedebilirsiniz.

Note: Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacak.
İspanyol ressam, İspanyol ressam Pablo Picasso, Londra Picasso Sergisi, Pablo Picasso, Pablo Picasso Eserleri, Picasso, Picasso eserleri, Picasso Londra, Picasso ve Modern İngiliz Sanatı,
YORUMLAR
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!