Doya Doya Ispanya

Ispanya Tren

Madrid Salamanca Toledo

Ispanya Sarap Turlari

İspanyol Müziğinin Duayeni Luz Casal için Geri Sayım

19 Şubat, 2011 | 16:20 |

İspanyol Müziğinin kadife sesli sanatçısı Luz Casal konseri için geri sayım başladı. Luz Casal Şubat 2011 de İstabul’ da.

Ünlü İspanyol Sanatçı Luz Casal Aya İrini Müzesi Konseri için İstanbul’ a geliyor. 23 Şubat 2011 tarihinde gerçekleşecek konser için İstanbul’ a geliyor.

Aya İrini Luz Casal Konseri biletlerinin satışı başlamıştır. 23 Şubat 2011 tarihindeki konser için İspanyol Müzik ve Luz Casal Hayranları biletlerini şimdiden edinmeye başladılar.

Luz Casal Biyografi

Luz Casal İspanya Asturias’ da doğdu. Genç yaşlarında Madrid’ e taşınması ile sahne ile tanışması aynı dönemlere denk gelmektedir. Farklı müzikallerde ve orkestralarda şarkı söylemeye başlayan Luz Casal’ ın ilk single calışması olan El Ascensor yayınlanmasından sonra 1980 yılında ilk ödülü olan Eleştirmenler Özel Ödülünü alır. 2 yıl sonra ilk albümü ile İspanyol Müziklerinde yeni bir çığır açan Luz Casal’ ın ilk albümünde bulunan Ciudad Sin Ley ve No Aguanto Más şarkıları çoktan birer hit olmuşlardı.

Sanatçı ikinci albümü Los Ojos del Gato yayınlandıktan hemen sonra İspanya’nın en ünlü turnelerinden biri olan El Rock De Una Noche De Verano’da sahneyi İspanyol Rock Müziğinin ünlü isimleri Leño ve Miguel Ríos ile paylaştı.

Luz Casal 1985 yılında Luz III adını verdiği albüm de en az ilk ikisi kadar beğeni topladı. Rufino ve Hechizado gibi şarkılarla ününe ün kattı. Quiéreme Aunque Te Duela adlı 1987 yılı albümü ile yine İspanya Müzik dünyasında fırtınalar estirdi.

Bir yandan Fransa’da da başarılı olmaya başlayan sanatçı birbirinden ünlü festivallerle ününü Güney Amerika’ya kadar taşıdı.
Luz Casal’ ın en büyük başarılarından birtanesi olan ve eleştirmenler tarafından büyük ilgi gören Un Mar De Confianza, 2000 yılında yayınlandı ve şarkısı Mi Confianza hala büyük bir beğeni ile dinleniyor.

Luz Casal Albümleri arasında 2002 de yayınladığı Con Otra Mirada ile uluslar arası prestijini arttırdı. Tarzını Evrensel Müzik yönüne çeviren Casal 2004 yılında yayınlanan 10. Stüdyo albümü olan Sencilla Alegría ve Un Nuevo Día Brillará ile yepyeni bir başarıya imza attı.

 Arkadaşlarınla Paylaş

Burada tatil anılarınızdan bahsedebilirsiniz.

Note: Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacak.
Aya İrini Luz Casal Konseri, İspanya Asturias, İspanyol Müziği, İspanyol Müzik, İspanyol Müzik Hayranları, İspanyol Sanatçı Luz Casal, Luz Casal, Luz Casal Albümleri, Luz Casal Aya İrini Müzesi Konseri, Luz Casal Biyografi, Luz Casal Konseri, spanya Müzik Dünyası, Ünlü İspanyol Sanatçı,
YORUMLAR
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
5