Doya Doya Ispanya

Ispanya Tren

Madrid Salamanca Toledo

Ispanya Sarap Turlari

İspanya Adalar, İspanyol Adaları

İspanya Adaları, diğer adıyla İspanyol Adaları, Kanarya Adaları ve Balear Adaları olarak ikiye ayrılmaktadır.

Kanarya Adaları, Afrika’nın batı kıyılarına yakın 7 takımadadan oluşmaktadır. Kanarya Adaları, yaşanabilirlik açısından dünyanın 2. en önemli bölgesi konumundadır. Kanarya Adaları, Büyük Kanarya, Fuerteventura, Lanzarote, Tenerife, Palma, Gomera ve Hierro olmak üzere 7 ana ada ve bunun yanında La İsla Virgen (Bakire Adası) başta olmak üzere keşfedilmeyi bekleyen adalarla doludur. Kanarya Adaları, basta başkenti Gran Canaria olmak üzere dünyanın en önemli ve eşsiz plajlarını barındırmaktadır. Bütün bu özellikleri ile Balayı turizminde en önemli merkezlerden biri konumundadır.

Kanarya Adaları, yıl içinde bir çok karnavala ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın en önemli ve en büyük 2. karnavalı her yıl Şubat ayında bu adalarda kutlanmaktadır.

Yaşanılabilirliği ile tam bir cennet olan Kanarya Adaları, 4 mevsim güneşli ve denize girilebilir havası ile tam bir dalış ve balık merkezidir.

Balear Adaları içinde en çok tercih edilen ise İbiza ve Mayorka adalarıdır.

İbiza adası turizm ve eğlence açısından Avrupa’da bulunan en önemli merkezlerin başında gelmektedir. 200 km’lik sahil şeridinde bulunan “Es Pout”, “Playa De Comte”, “Cala San Vincente” ve “Cala D’hort” plajları İbiza’nın en gözde plajlarındandır. Akdeniz ikliminin görüldüğü İbiza’da yazları sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçer. En sıcak ay ortalaması 28-30 °C , en soğuk ay ortalaması 8-10 °C dir.

İspanya’nın en büyük adası olan Mayorka ise yine gözde turistik destinasyonlardan biridir. Mayorka adasının merkezi Palma’dır. Mayorka, plajları, klüpleri, doğası, gizemli mağaraları, sokakları ile her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.

İSPANYOL ADALARI

Kanarya Adaları

Balear Adaları

 • Tenerife Adası
 • La Gomera Adası
 • Lanzarote Adası
 • Gran Canaria Adası
 • La Palma Adası
 • Fuerteventura Adası
 • İbiza Adası
 • Mayorka Adası
 • Minorka Adası

 Arkadaslarinla Paylas

Burada tatil anılarınızdan bahsedebilirsiniz.

Note: Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacak.
Balear Adaları, Balear Adaları Turu, Fuerteventura, Gomera, Gran Canaria, Hierro, İbiza Adası, İbiza Adası Turu, İspanya Adalar, İspanya Adaları Turu, İspanya Turu, İspanyol Adaları, İspanyol Adaları Tur, Kanarya Adaları, Kanarya Adaları Turu, Lanzarote, Mayorka, Mayorka Adası, Mayorka Turu, Palma, Tenerife, Tenerife Adası,
YORUMLAR
1 Yorum
 1. Fatoş Bal - 29 Ağustos 2010 | 20:06

  Fuerteventura süper bir ada herkese her yaşa tavsiye ederim

5