Doya Doya Ispanya

Ispanya Tren

Madrid Salamanca Toledo

Ispanya Sarap Turlari

İspanya Turları için Puente Bayramı mükemmel bir fırsat

19 Kasım, 2010 | 13:32 |

İspanya’ yı daha yakından tanımak için mükemmel bir fırsat; “Puente Bayramı”.

Aralık ayının ilk haftası kutlanan Puente Bayramı boyunca İspanya’ nın hem tarihin hem kültürünü daha yakından tanıyabilirsiniz. Bunun yanı sıra dünyaca ünlü İspanya Mutfağının birbirinden eşsiz lezzetlerini de kaçırmamalısınız. Puente (köprü) Bayramı anayasanın kabulü ve Meryem Ana Günü”nün kutlandığı iki bayramın köprü gibi birleştirilmesini ifade eder ve bu dönem İspanya’ da resmi tatil ilan edilmiştir.

Puente Bayramı’ nda İspanyolları farklı ülkelere götüren uçakların dönüşlerinin boş olması sebebiyle İspanya turlarının maliyetlerinide etkiliyor. Puente İspanya’ nın Başkenti Madrid ve İspanya’ da eğlencenin merkezi Barcelona gibi İspanya’ nın büyük şehirleri kendi vatandaşlarından daha fazla turist ağırlıyor.

İspanya tarihi, mimarisi, alışveriş imkanı, boğa güreşleri ve karşı konulmaz Akdeniz Mutfağı ile her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor. İspanya gezilecek yerlerin zenginliği açısından turistlerin ilgisini çekiyor. Colon Meydanı, ‘Cibeles ve Neptune çeşmeleri, Avrupa’ nın en önemli sanat eserlerine ev sahipliği yapan Prado Müzesi, Dali Müzesi, Picasso Müzesi, Centro de Arte Reina Sofia Müzesi Madrid’ te görülmesi gereken yerlerden bazılarıdır.
Barcelona 4 bin yıllık geçmişi ile İspanya’ nın en önemli şehirleri arasında yer almaktadır. Barcelona’ nın simgesi ve Avrupa’ nın en gösterişli yapılarından olan Sagrada Familia Kilisesi Barcelona’ da mutlaka gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Barcelona ise sahip olduğu 4 bin yıllık geçmişi, kültürlerarası zenginliğin simgesi olan limanı, eğlencesi, sanatı, değişik mimarisi ile bambaşka bir dünya sunuyor ziyaretçilerine. Açık hava müzesi olarak kabul edilen Barcelona’nın simgesi ve Avrupa’nın en ihtişamlı yapılarından bir olan gezilebilecek mekanlar arasında. Şehrin biraz dışına çıkıp, yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta yer alan Figueras kasabasındaki ”Dali Müzesi” de ziyaret edilebilir.

İspanya’ yı keşfetmek için Puente Bayramı dönemi çok iyi bir fırsat olabilir.

 Arkadaşlarınla Paylaş

Burada tatil anılarınızdan bahsedebilirsiniz.

Note: Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacak.
Akdeniz Mutfağı, Barcelona Turu, İspanya Tarihi, İspanya Tatil, İspanya Turları, Madrid Gezilecek Yerler, Madrid Turları, Prado Museum, Puente Bayramı,
YORUMLAR
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
5