Doya Doya Ispanya

Ispanya Tren

Madrid Salamanca Toledo

Ispanya Sarap Turlari

İspanya Mutfağın benzersiz lezzetleri gurmelerin beğenisinde

27 Kasım, 2010 | 16:40 |

İspanya Mutfağın benzersiz lezzetleri Gurmelerin beğenisinde, ülkenin coğrafi konumu itibari ile Akdeniz beslenme kültürünü bünyesinde barındırmaktadır. Ülkenin geçmişte tarihi boyunca verimli topraklarından dolayı bir çok kereler istilalara uğramış önce Fenikeliler sonra Yunanlar ve Romanlar daha sonra Araplar… İspanya’ ya her gelen kendi yemek kültürünü de bırakarak hem İspanyol Mutfağı’nı hem de İspanyol Kültürü’ nü güçlendirmişlerdir.

İspanyol Mutfağı Gurme’ lerinde son dönemlerde oldukça dikkatini çekmektedir. İspanya Gurme Turları bağları, şarap ve peynir çeşitleri ile bölge ye olan ilgili arttırıyor. İspanyol Yemek Kültürü, Akdeniz beslenme tarzını yansıtmaktadır. Yani sık sık fakat azar azar yemek yemeye dayanmaktadır. Gurmelerin de tavsiyesi olan bu sağlıklı yemek yeme şekli İspanya’ da uygulanmaktadır. İspanya’ da incir, üzüm, narenciyenin yetiştirilmesinin yanı sıra gurme zeytinde revaçtadır. Tüm bu ürünlerin dışında buğday, pirinç tabii ki balık ve deniz ürünleri yer almaktadır. Mesela İspanya’ nın kuzey batısında bulunan Galiçya Bölgesi’ nde yapılan et ve balıkla yapılan börekler, meşhur fasulye yemekleri Fabada, Katalan Bölgesi’nde meyveler ile hazırlanan et ve balık yemekleri İspanyol Mutfağı’ nın ve gurmelerin vazgeçilmezleri arasındadır.

İspanyol Mutfağı denilince birçok insanın aklına ilk gelen Valencia Bölgesinin en meşhur yemeği olan Paella’ dır. Gurme Turlarında mutlaka tavsiye edilen Paella deniz ürünleri, balıklar, tavuk ile hazırlanan pirinç yemeğidir.

İspanya’da Madrid, Barcelona,Endülüs ve Rioja Gurme Turları’nı ayrı ayrı da yapılabilir.

 Arkadaşlarınla Paylaş

Burada tatil anılarınızdan bahsedebilirsiniz.

Note: Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacak.
Akdeniz Beslenme, Fabada, Gurme Turları, İspanyol Kültürü, İspanyol mutfağı, İspanyol Yemek Kültürü, Madrid Barcelona, Paella, Rioja Gurme Turları, Şarap Peynir,
YORUMLAR
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
5