Doya Doya Ispanya

Ispanya Tren

Madrid Salamanca Toledo

Ispanya Sarap Turlari

İspanya Kralı kalçasını kırdı

16 Nisan, 2012 | 11:49 |

İspanya Kralı Juan Carlos’un özel bir av seyahati için gittiği Botsvana’dan dönerken düştüğü, kırılan kalçasından ameliyat oldu.

İspanya Kraliyet Ailesi’nde av merakı son dönemlerde arka arkaya kazalara yol açarken, Kral Juan Carlos’un en büyük torunu 13 yaşındaki Felipe Juan Froilan de hafta başında atış talimi yaparken kazayla sağ ayağını vurmuş ve iki ameliyat geçirmek zorunda kalmıştı.

Kraliyet Sarayı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Botsuvana’daki özel bir seyahatten dönüşü sırasında Kral’ın kazayla düşüp kalçasının 3 yerden kırıldığı bildirildi. Madrid’deki USP San Jose Hastanesi’nde Cuma günü ameliyat geçirdiği belirtilen 74 yaşındaki Kral Juan Carlos’a protez takıldığı kaydedildi.

Kral Juan Carlos ayrıca 2011 yılında, sol ayağındaki tendonlardan ve sağ dizinden olmak üzere farklı tarihlerde iki ameliyat geçirmişti.
Bu arada İspanya Kraliyet Sarayı, Kral Juan Carlos’un Botsvana’ya gideceğiyle ilgili daha önceden İspanyol kamuoyunu hiçbir bilgi vermezken, şimdi de kazanın ayrıntısı hakkında herhangibir açıklama yapılmadı.

Torunu gibi hastanede olan Kral Juan Carlos’un yaklaşık 5 gün kadar hastanede kalması gerektiği, en az 40 gün dinlenmek zorunda olduğu ve resmi çalışmalarını donduracağı tahmin ediliyor.

 Arkadaşlarınla Paylaş

Burada tatil anılarınızdan bahsedebilirsiniz.

Note: Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacak.
İspanya Kraliyet Ailesi, İspanya Kralı, İspanya Kralı Juan Carlos, İspanya Kralı Juan Carlos sağlık durumu, İspanya Kralı kalçasını kırdı, Juan Carlos, Juan Carlos kalçasını kırdı, Kral Juan Carlos,
YORUMLAR
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!