Doya Doya Ispanya

Ispanya Tren

Madrid Salamanca Toledo

Ispanya Sarap Turlari

İspanya ‘ da Tapas Festivali

31 Mart, 2011 | 13:29 |

İspanya Kempinski Otel’ de tapas festivali düzenlendi

Gurmeturlari.Org sitesinin yazısına göre, İspanya’ nın geleneksel yemeklerinden birtanesi olan tapas bu kez adını bir festivalle dünyaya duyurdu.

İspanya’ nın geleneksel yemeklerinden bir tanesi olan tapas için Kempinski Otel’ de 20 farklı şef 20 farklı tapas çeşidini beğenilere sundu

Endülüs’te Marbella yakınlarında Kempinski Hotel Bahia ‘ da düzenlenen Tapas Festivali’ ne 60 a yakın İspanyol Gazetecinin yanı sıra televizyon kanalları da takip edildi.

Tapas Festivali’ nin amaçlarından birtanesi de İspanyolların Tapas kültürünü dünyaya yaymak olduğu şeklinde açıklamalar yapan Kempinski Hotel Bahia mutfak şefleri ve İspanyol aşçılar yaptıkları farklı şekillerdeki tapaslar ile beğeni topladılar.

Tapas; İspanya Yemeklerinin ve mutfağının oldukça fazla tercih edilen sıcak veya soğuk olarak servis edilebilir. Genellikle öğün aralarında atıştırmalık olarak hazırlanan tapaslar İspanyol Kültürünün bir parçasıdır.

Tapaslar türlerine göre kimi zaman gündüz kimi zaman akşam yemeklerinde yenilir.


İspanyol Yemek Kültürü hakkında detaylı bilgi için;

 Arkadaşlarınla Paylaş

Burada tatil anılarınızdan bahsedebilirsiniz.

Note: Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacak.
Gurme, Gurme Turları, İspanya, İspanya ' da Tapas Festivali, İspanya Kempinski, İspanya Kempinski Otel, İspanya Kültürü, İspanya Tapas Festivali, İspanya Yemek Kültürü, İspanyol Yemekleri, Kempinski Hotel Bahia, Tapas, Tapas Festivali,
YORUMLAR
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!