Doya Doya Ispanya

Ispanya Tren

Madrid Salamanca Toledo

Ispanya Sarap Turlari

İspanya 2018 Dünya Kupası’ na ev sahipliği için aday

01 Aralık, 2010 | 13:37 |

İspanya 2018 Dünya Kupası’ na ev sahipliği için aday

İspanya 2018 Dünya Kupası’ na ev sahipliği için Portekiz ile ortak teklif verdi. 2018 Dünya Kupası Maçları’ nın nerede oynanılacağı Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği İcra Komitesi’nin yarın Zürih’te yapacağı toplantıda belirlenecek.

2018 Dünya Kupası adayları Portekiz ve İspanya sıranın yeniden kendilerine gelmiş olmasını savunuyor. İspanya ve Portekiz futbolun her iki ülkede de neredeyse bir gelenek olması ve dostça bir atmosfer sağlayacaklarına dair taahhütlerde bulunuyorlar.

İspanyol yetkililer  World Cup’ ta şampiyonluğuna ekstra bir ödül verilerek 2018 Dünya Kupası Maçları’ nın ev sahipliğinin kendilerinin layık görülmesi gerektiğini düşünüyor ve dile getiriyorlar.

İspanya ve Portekiz’ in ev sahipliğini üstelenmeleri halinde açılış maçı Lizbon’ daki 65.000 seyirci kapasitesine sahip Luz Stadyumu’nda final maçınında 80.000 seyirci kapasitesine sahip Bernabeu Stadyumu’nda oynanmasına dair planlar yapılıyor.

Her yıl binlerce turisti İspanya Turları ve Portekiz turları ile ağırlayan her iki ülke de de konaklama ve ulaşımda sorun yaşanılmayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

2018 World Cup’ ta ev sahibini FIFA Başkanı Joseph S. Blatter açıklayacak. FIFA İcra Komitesi, 2018’de yapılacak organizasyonun ev sahibini 4 aday arasından belirleyecek.

 Arkadaşlarınla Paylaş

Burada tatil anılarınızdan bahsedebilirsiniz.

Note: Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacak.
2018 Dünya Kupası, 2018 World Cup, Bernabeu Stadı, Dünya Kupası Maçları, FIFA, FIFA Baskanı, İspanya 2018 Dünya Kupası, Luz Stadı,
YORUMLAR
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
5