Doya Doya Ispanya

Ispanya Tren

Madrid Salamanca Toledo

Ispanya Sarap Turlari

İlk kez bir inceleme gezisi : Leonardo Da Vinci Roma Günleri

18 Ağustos, 2011 | 12:35 |

İlk kez bir inceleme gezisi : Leonardo Da Vinci Roma Günleri

Dünya ‘da bir ilk ! World Travel Service tur operatörü tarafından Leonardo Da Vinci Roma Günleri başlığı altında büyük bir inceleme gezisi organize edileceği duyruldu.

07-11 Kasım tarihlerinde “Leonardo da Vinci Roma Günleri” başlığıyla dünyada ilk olarak bir inceleme gezisi düzenleyecek olan World Travel Service yetkilileri Leonardo Da Vinci turlarını 4 Bölümlük bir seri olarak planladıkalrını belirttiler. World Travel Service serinin ilk ayağı olan Leonardo’nun Roma Günleri inceleme gezisinden sonraki 3 bölümün tanıtımının da Türkiye’de Dünya ile aynı anda yapılacağını açıkladı.

Leonardo Da Vinci Roma Günleri inceleme gezisi neleri kapsıyor?

Leonardo da Vinci’nin 1513-1516 yılları arasında Roma’daki yaşantısından kesitlerin sunulduğu gezi programında Leonardo’nun eserleri ve Roma’daki çalışmalarıyla birlikte Roma‘nın en önemli tarihi ve kültürel yerlerini inceleme fırsatı bulunuyor.

Roma‘daki bu inceleme gezisinde Il Genio di Leonardo Müzesindeki ahşap maketleri, Civitavecchia limanı ve bölgesindeki bataklığın kurutulması girişimi ile suyu emen makinalar üzerine kurulu kanalları, Pinacoteka bölgesindeki ermiş Hieronymus tablosunun ikonografik çözümlemesi görülecek yerler arasında. Sanat tarihçisi akademisyen bir uzman eşliğinde yapılacak olan bu inceleme gezisine katılanlar Leonardo da Vinci‘nin gizemini yaşarken bir çok konuda da aydınlanacak.

Kaynak : NationalTurk.com

 Arkadaşlarınla Paylaş

Burada tatil anılarınızdan bahsedebilirsiniz.

Note: Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacak.
Civitavecchia limanı, Da Vinci turları, Hieronymus tablosu, İnceleme gezisi, Leonardo, Leonardo Da Vinci, Leonardo Da Vinci Roma, Leonardo Da Vinci Roma Günleri, Leonardo Da Vinci turları, Leonardo Da Vinci turu, Roma turları, World Travel Service,
YORUMLAR
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!