Doya Doya Ispanya

Ispanya Tren

Madrid Salamanca Toledo

Ispanya Sarap Turlari

İdil Bayar Atlantik yolu için Kanarya Adaları Las Palmas’ta

16 Kasım, 2010 | 18:29 |

İdil Bayar Atlantik’ i aşmak için Kanarya Adaları’nın Las Palmas şehrinde.

Yelken sporuna gönül veren 16 yaşındaki İdil Bayar ‘Atlantik Okyanusu’nu geçen en genç Türk kızı olmak için Türkiye’ den önce Kanarya Adaları Las Palmas’a hareketinin ardından burada dünya turundaki Cumhur Gökova’nın yelkenli teknesine binerek Atlantik’i geçecek olan İdil Bayar, “Hayallerimi gerçekleştireceğim için mutluyum” dedi.

10. sınıf öğerencisi İdil Bayar’ın annesi ve babası kızlarını yıllar sonra dünya turuna çıkacak olan ünlü denizci Cumhur Gökova’ ya emanet ederlerken ev hanımı olan anne Ayten Bayar”iki ayrı dalda başarı istiyorlar. İstemek yolun yarısıdır. Başarılı olacaklarına inanıyorum. Bütün bunların yanı sıra, bu deneyimin ileride anlatacağı güzel anıları arasında yer almasını istiyorum” diye konuştu.

İdil, World Cruising Club tarafından düzenlenen Uluslararası ARC 2010 yarışı çerçevesinde Gökova teknesiyle Atlantik geçişi yaparak ‘World of the Yacht Ocean’ belgesi alacak ve ‘Atlantik’i geçen en genç Türk kızı’ olacak. Gökova mürettebatı, Kanarya Adaları’nın Las Palmas kentinden, Karayip Denizi’nin güneyindeki Santa Lucia adasına 17- 18 günde varabilirse, en hızlı ekip unvanını da hak edecek.

21 Kasım’da Kanarya Adaları Las Palmas’tan başlayacak ve Karayip Denizi’nin güneyindeki Santa Lucia Adası’nda sona erecek yarış için özellikle koşu ve yoga ile yarışa hazırladığını söyleyen İdil bu başardıktan sonra gençleri yelkene kazandırmak için çaba göstereceğini belirtti ve Las Palmas’ ta sözlerini şu şekilde son verdi “Yelken benim hayatımda her zaman olacak. Tabii eğitimimi de bırakmayacağım. Endüstri mühendisi olmak istiyorum. Ama deniz ve yelkenden kopamam. Genç isimleri bu spora kazandırabilirsem ne mutlu bana” dedi.

 Arkadaşlarınla Paylaş

Burada tatil anılarınızdan bahsedebilirsiniz.

Note: Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacak.
Atlantik'i Geçen Türk, Cumhur Gökova, İdil Bayar, İdil Bayar Atlantik, İdil Bayar Laspalmas, Kanarya Adaları Tatil, Las Palmas, Santa Lucia, World Cruising Club,
YORUMLAR
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
5