Doya Doya Ispanya

Ispanya Tren

Madrid Salamanca Toledo

Ispanya Sarap Turlari

Cristiano Rolnaldo ‘nun menajerine FIFA ‘dan gözaltı

29 Eylül, 2011 | 16:36 |

NationalTurk’ün haberine göre; FIFA, aralarında Cristiano Ronaldo ‘nunda yer aldığı bir çok ünlü isme meajerlik yapan Jorge Mendes ‘i mercek altına aldı.

Bloomberg’in haberine göre Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) fon şirketlerinin işleyişinde kusur bulursa Beşiktaş’ın da aralarında olduğu bazı kulüplere transfer yasağı dahi gelebilecek. Peter Kenyon’un yatırım şirketi Creative Artist Agency ile Jorge Mendes’in menajerlik şirketi Gestifute, FIFA tarafından detaylı bir şekilde araştırılıyor.

Barcelona Üniversitesi Profesörü Jose Maria Gay’in yazdığı rapora yer verilen haberde fon şirketlerinin işleyişi şöyle anlatılıyor:

“Gestifute’nin yatırımcıları, kazançlarını artırmak için fona bağlı futbolcuların transfer olmasını istiyorlar. Ancak FIFA kurallarına göre 3. kişilerin transfere etki etmeleri yasak. Bu yasağa uymayan kulüplere para veya transfer cezası veriliyor. Fona minimum 250 bin dolar veren yatırımcılar, 18-23 yaş aralığındaki bir futbolcunun transfer haklarını, anlaşmalı olduğu kulüpten 1 milyon dolara alabiliyor. Bu futbolcu ileride transfer olduğunda ise transfer hakkını elinde tutan yatırımcı belli bir pay alıyor.”

Profesör Gay’in yazdığı raporda fon şirketi ile sürekli transfer yapan başta Beşiktaş ve Sporting Lizbon olmak üzere birçok kulübe transfer yasağı gelebileceği ileri sürülüyor. Hatırlanacağı gibi Jorge Mendes’in sahip olduğu menajerlik şirketiyle Beşiktaş birçok transfer yapmış, Quaresma, Fernandes, Simao, Hugo Almeida, Julio Alves, Bebe ve Sidnei’i kadrosuna dahil etmişti.

Beşiktaş’ın Hugo Almeida’yı ortaklaşa aldığı fon şirketinin Jorge Mendes’e ait olduğunu daNationalTurk ortaya çıkarmıştı.

Kaynak : NationalTurk.com

 Arkadaşlarınla Paylaş

Burada tatil anılarınızdan bahsedebilirsiniz.

Note: Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacak.
Cristiano Ronaldo, Cristiano Ronaldo Menajeri, Cristiano Ronaldo Real Madrid, FIFA, Jergo Mendes, Mendes, Peter Kenyon, Real Madrid, Real Madrid Ronaldo,
YORUMLAR
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!