Doya Doya Ispanya

Ispanya Tren

Madrid Salamanca Toledo

Ispanya Sarap Turlari

Copa Del Rey için heyecan dorukta

20 Nisan, 2011 | 10:18 |

Barcelona -Real Madrid Copa Del Rey için geri sayım başladı

İspanyol futbolunun iki büyük ismi bu kez Copa Del Rey – Kral Kupası için karşı karşıya gelecek. Real Madrid Barcelona Kral Kupası Maçı bugün Valencia’ da oynanacak.

İspanya futbolunda sezonun ilk kupası bugün sahibini bulacak. Ezeli rakipler Real Madrid ve Barcelona 21 yıl aradan sonra ilk kez Kral Kupası Finali’ nde karşı karşıya gelecekler.

Kral Kupası (Copa Del Rey)’ nda en çok sahaya çıkan takım olan Real Madrid 36 kez final oynamasına karşın 17 kez kupayı kaldıran taraf olurken 25 kez Kral Kupası’ na sahip olan Barcelona’ nın gerisinde kaldı.

Valencia Mestelle Stadı’ nda oynanacak İspanya Kral Kupası karşılaşmasında yoğun güvenlik önlemleri de alınıyor. Final maçı için Valencia’ da 2500 polisin görev alması bekleniyor.

Barcelona ve Real Madrid şehirleri olası kupa kazanılmasında kutlamalar için özel programlar yapıldı. Kral Kupası’ nın oynanacağı İspanya’ nın Valencia şehrinde otellerin doluluk oranları neredeyse % 100 civarında. Otellerin doluluk oranları ile şehir daha da canlandı.

Mesut’ a özel ilgi

İspanyol basını Kral Kupası maçında Alman asıllı Türk futbolcu Mesut Özil’ e özel ilgi gösteriyor. Real Madrid’ in en büyük kozunun Mesut Özil olduğunu belirten İspanyol basını Özil’ e övgüler yağdırıyor.

El Clasico’ da yedeklerde tutulan Mesut Özil’ in Copa Del Rey – Kral Kupası’ nda ilk 11 de olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

 Arkadaşlarınla Paylaş

Burada tatil anılarınızdan bahsedebilirsiniz.

Note: Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacak.
Barcelona, Copa Del Rey, İspanyol Basını, İspanyol futbolu, Kral Kupası, Kral Kupası maçı, Mestelle Stadı, Mesut Ozil, Real Madrid, Real Madrid Barcelona, Real Madrid Barcelona Kral Kupası, Real Madrid Barcelona Kral Kupası Maçı, Valencia Mestelle Stadı,
YORUMLAR
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
5