Doya Doya Ispanya

Ispanya Tren

Madrid Salamanca Toledo

Ispanya Sarap Turlari

İspanya Barcelona Madrid TurlarıAvrupa’ nın en çok seyahat edilen bölgeleri arasında yer alan iki İspanya şehri Barcelona Madrid sanat, eğlence ve alışverişte başı çekiyorlar. Futbol keyfini La Liga ile evinde izlemenizde mümkün.

Madrid sadece İspanya’ nın başkenti değil neredeyse alışverişin de başkenti.

Madrid alışveriş merkezlerinin yanı sıra ufak şirin butiklerini de sıkça görmek mümkün. Küçük dükkanlarda günlük gereksinimler için her şeyin bulunabileceği gibi İspanya’ nın tarihi dokusuna ait izler bulabilir ve krallıklar ülkesini daha yakından tanıma fırsatına ulaşabilirsiniz.

Madrid Alışveriş’ in Barcelona eğlence ve sanatın merkezi

Barcelona eğlence ve sanatın merkezi olma yolunda hızla ilerlerken Madrid alışveriş ve kültürel bakımdan dünyanın en zengin şehirlerinden birtanesi oldu bile. Picasso, Miro, Dali ve Gaudi gibi sanatçıların yıllarca yaşadığı İspanya Barcelona ‘ da izlerini görmeniz mümkün.Her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan Barcelona’ da hemen hemen her sokakta mimar Gaudi’nin eserlerini görebilirsiniz. Gaudi’nin Unesco Dünya Mirası Listesi’nde bulunan en önemli eserlerinden biri Sagrada Familia Katedrali Barcelona’ dadır. Halk arasında bitmeyen kilise olarak da bilinen kilisenin yapımına 1882 yılında başlanmış fakat Gaudi’nin ölümü sonrası yarım kalmıştır. Gaudi’nin karmaşık mimari tarzının çözümünün zorluğuna rağmen yapımına halen halkın sembolik yardımları ile devam edilmektedir.

Futbolun anavatanı La Liga heyecanı İspanya Maç Turları

İspanya kültür turlarının yanı sıra en çok rağbet gören programlar hiç şüphesiz İspanya Maç Turlarıdır. Dünya devlerinin karşılaştığı La Liga ve futbol heyecanının tavan yaptığı El Clasico maçlarına denk gelen tarihlerde ülkeye gelen turist sayısında ciddi bir atış olduğu gözlenmektedir.

La Liga El Clasico heyecanını yerinde yaşamak için aylar öncesinden rezervasyonlarını yaptırarak bu ayrıcalığı yaşayabilirler.

 Arkadaslarinla Paylas

Burada tatil anılarınızdan bahsedebilirsiniz.

Note: Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacak.
Barcelona, Barcelona Eğlence, Barcelona Madrid, El Clasico, Gaudi, İspanya, İspanya Barcelona, İspanya kültür turları, İspanya Maç Turları, İspanya' nın başkenti, La Liga, Madrid, Madrid Alışveriş, Madrid Alışveriş Merkezi, Sagrada Familia Katedrali, Sagrada Familia Katedrali Barcelona, Unesco Dünya Mirası Listesi,
YORUMLAR
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!